تنظیمات ضبط پژو پارس اگر به درستی اتفاق بیوفتد، موسیقی و یا رادیو در بهترین حالت صدای خود به گوش خواهند رسید. برای این کار تنها باید اطلاعات و ابزار کافی داشته‌باشید. اما اگر در هر صورت نتوانستید استریو را درست کنید، بهتر است با یک متخصص ارتباط بگیرید تا آنان شما را در این زمینه راهنمایی کنند.


آشنایی با تنظیمات ضبط پژو پارس داشبورد جدید


بیشتر خودروها دستگاه صدا پخش کن یکسانی دارند، بنابراین لازم نیست نگران نحوه استفاده از دکمه‌ها باشید. همچنین به راحتی می‌توانید از دفترچه راهنمای آن پی به نحوه کار ضبط ببرید.
دکمه power
از این دکمه برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می‌کنند. یکی از قابلیت‌های منحصر به  فرد آن این است که با وجود خاموش شدن خودرو، نوار تا نیم ساعت روشن باقی می‌ماند.
دکمه media
زمانی که بخواهید استریو را به حالت‌ها CD، USB، SD CARD و AUXIN ببرید، این دکمه معجزه می‌کند.
دکمه mute
با استفاده از این دکمه می‌توان صدای موسیقی را در صورت بروز مشکل بلافاصله قطع کرد. با زدن دکمه PD volume می‌توانید مشخصات صوتی آهنگ را تغییر دهید.
دکمه Radio
این دکمه بخش رادیو سیستم را فعال می‌کند که شما می‌توانید از اخبار و برنامه‌های آن لذت ببرید.
دکمه Track/MP3
این بخش به شما در تصمیم گیری و انتخاب فایل مناسب موسیقی کمک می‌کند. بخش eject عامل خارجی و سی دی را از سیستم خارج می‌کند. حافظه دستگاه حداکثر ۳۲ گیگ می‌باشد. با برداشتن درپوش یو اس بی و اتصال کانکتور دستگاه به صورت خودکار اقدام به پخش فایل می‌کند. زمانی که شما بیشتر از 2 ثانیه بر روی دکمه AUDIC نگه داشته‌باشید، سیستم وارد حالت تنظیمات می‌شود. همچنین دارای برنامه‌های دیگری مانند clock، LCD و LOUT است که هر کدام تنظیمات مخصوص به خودشان را دارند.
تنظیمات ساعت برای دکمه CLOCK
تنظیمات صفحه نمایش و روشنایی برای LCD
برای فعال و یا غیر فعال کردن خروجی دستگاه از LOUT استفاده کنید.


علت روشن نشدن ضبط پژو پارس داشبورد جدید


دلایل متعددی وجود دارد که نشان دهنده عدم روشن شدن ضبط ماشین می‌باشد. این دلایل را با هم بررسی می‌کنیم تا در صورت بروز مشکل بتوانید کار را خودمان پیش ببریم.


باتری ماشین مرده است


یکی از دلایل اصلی این مشکل، خود باتری خودرو است. اگر باتری تمام شده باشد، دیگر کاری از دست شما بر نمی‌آید. بنابراین، ابتدا وضعیت باتری را بررسی کنید. ببینید آیا برف پاک کن یا چراغ‌ها به درستی کار می‌کنند یاخیر. اگر اینها کار نمی‌کنند، باتری کاملاً انرژی خود را از دست داده‌است.


دکمه پاور مشکل دارد


اگر دکمه پاور به درستی کار نکند، استریو حتی اگر منبع تغذیه مناسبی داشته‌باشد روشن نمی‌شود. با چند بار فشاردادن دکمه پاور و سایر دکمه‌ها می‌توانید وضعیت آنها را بررسی کنید. اگر دکمه‌های دیگر کار می‌کنند، اما پاور پاسخ نمی‌دهد، وقت آن است که چیز دیگری را امتحان کنید.


فیوزسوخته است


وضعیت فیوز داخلی تنظیمات ضبط پژو پارس را بررسی کنید. بیشتر اوقات، آنها در قسمت‌های پشتی قرار می‌گیرند. اگر فیوز سوخته و سیم آن آب شده‌باشد، دستگاه پخش خودرو کار نمی‌کند. برای بررسی وضعیت فیوز، به مولتی متر با درجه اهم و چراغ تست نیاز دارید. اکنون بررسی کنید که آیا مولتی متر چیزی ا بر روی صفحه نشان می‌دهد یا خیر؟ اگر چیزی وجود نداشت، فیوز از دست رفته‌است.


خطای سیم کشی

مقالات مرتبط: نقشه سیم کشی ضبط پایونیر


یکی از رایج‌ترین دلایل خرابی دستگاه پخش خودرو، سیم‌کشی آن است. زمانی که سیم‌ها شل‌ و یا دچار آسیب دیده‌باشند، این مشکل به وجود می‌آید. تمامی سیم‌ها مخصوصاً بخش پیگتیل را بررسی کنید. اگر آنها را در وضعیت آشفته‌ای دیدید، باید به درستی تعویض شوند. بهتر است قبل از نصب مجدد سیم ها یا پیگتیل‌ها، از قبل به مدت ده تا پانزده دقیقه، آنها را از برق جدا کنید.


سیم کشی نامناسب یونیت سر


اگر سیم‌ها در وضعیت خوبی بودند، احتمالاً باید مشکل از سیم‌کشی یونیت سر باشد. در بیشتر موارد، اتصال ضعیف هد یونیت‌ها باعث خرابی استریو می‌شود. بنابراین، بررسی کنید که سیم یونیت سر در شرایط ایده آل قرار دارد یا خیر. اگر مشاهده کردید که آنها دچار زنگ زدگی نشده‌اند، زمان آن است که پیش یک متخصص بروید.


برق دچار اتصال شده‌است


زمانی که همه چیز را امتحان کردید ولی همچنان این مشکل پا برجاست بهتر است سیم‌های استریو را بررسی کنید. احتمالاً آنها در وضعیت بدی قرار دارند. اگر آنها فاقد ولتاژ باشند باید نسبت به تعویض آنها اقدام کنید.


ریست ضبط پژو پارس داشبورد جدید


برای آن که بتوانید تنظیمات ضبط پژو پارس را به حالت کارخانه و اولیه خود برگردانید، باید کلیدهای 3 و 4 رادیو پخش را همزمان با هم فشار دهید. زمانی که این دو کلید را زدید، چند ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. با این کار سیستم رادیو به حالت اولیه خود باز می‌گردد و تمامی اشکالات آن رفع می‌گردد.


ضبط فابریک پارس چند خروجی دارد؟


مقالات مرتبط: از کجا بفهمیم ضبط چند خروجی دارد؟

ضبط‌های ماشین به طور معمول دارای 12 خروجی هستند که هر کدام آنها به صورت جفتی دیده می‌شوند. بنابراین به طور عامیانه می‌توان بیان کرد که خروجی آنها 4 دسته جفتی هستند. علاوه بر 4 خروجی بلنگو که برای تنظیم صدا و موسیقی به کار می‌روند؛ دارای 3 خروجی برق شامل یک خروجی سوئیچ، مستقیم و یک برق با آنتن (رادیو) است.


تنظیم ساعت ضبط پژو پارس


در ابتدا کلید گردشی SETUP را فشار دهید. با این کار شما وارد بخش تنظیمات سیستم استریو خودرو خواهید شد. سپس به ترتیب این دکمه ها را فشار دهید تا مراحل به درستی و پشت هم طی شوند. زمانی که دکمه را فشار دادید و به بخش تنظیمات رسیدید، کمی رول را بچرخانید تا وارد بخش CLK MAN شوید. حالا یکبار دیگر همان رول را فشار دهید تا وارد سیستم تنظیمات ساعت شوید. رول را به سمت راست بچرخانید تا تنظیمات مدنظرتان را بتوانید اعمال کنید.

تنظیم ساعت


نحوه درآوردن ضبط پژو پارس داشبورد جدید


استریوهای اتومبیل گاهی فرسوده یا خراب می‌شوند و در این زمان دستگاه قدیمی باید تعویض شود. ممکن است مشکل به نظر برسد، اما در واقع یک کار بسیار آسان است. تنها چیزی که نیاز دارید چند ابزار ساده و کمی صبر است.


برداشتن پوشش ضبط


برای جلوگیری از ضربه یا اتصال کوتاه، باتری خودرو را جدا کنید. برای خارج کردن باتری ابتدا کاپوت را باز و باتری را پیدا کنید. مهره ترمینال منفی را جدا و سیم آن را بکشید. آن را با خیال راحت در یک طرف کاپوت نگهدارید، سپس ترمینال مثبت را باز کرده و به سمت دیگر کاپوت منتقل کنید. اطمینان حاصل کنید که ترمینال مثبت با هیچ قسمت فلزی ماشین تماس نداشته باشد وگرنه جرقه ایجاد می‌کند. باتری‌های خودرو معمولاً دارای یک گیره قرمز روی قطب مثبت و یک گیره مشکی روی قطب منفی هستند. اگر کلیپ ها دارای کد رنگی نیستند، به دنبال نمادهای + یا – باشید.


بیرون کشیدن ضبط پژو پارس


شکاف‌های دو طرف استریو را پیدا کنید. استریوهای اتومبیل توسط 2 گیره در هر طرف نگه داشته می‌شوند. می‌توانید با قراردادن ابزارهای نازک در شکاف‌های دو طرف ضبط به آنها دسترسی داشته‌باشید. کنار استریو را بررسی کنید و به دنبال 2 شکاف نازک بگردید تا زمانی که آن را پیدا کنید. اگر شکاف‌ها عقب تر باشند، ممکن است برای دیدن آنها به یک چراغ قوه نیاز داشته‌باشید.
کلیدهای رادیویی را در شکاف‌های دو طرف استریو قرار دهید. کلیدهای رادیویی ابزارهای مسطح کوچکی هستند که گیره‌های نگهدارنده استریو را باز می‌کنند. برای آزاد کردن استریو به هر دو کلید همزمان نیاز دارید. اگر کلیدهای رادیویی ندارید، می‌توانید از هر قطعه فلزی صافی که در شکاف‌های رادیویی قرار می‌گیرد، استفاده کنید.
اگر صدای کلیکی نمی‌شنوید اما کلیدها از حرکت باز می‌مانند، احتمالاً به اندازه کافی وارد دستگاه شده‌اند. در این زمان باید بتوانید استریو را بیرون بکشید. وقتی رادیو را بیرون می‌آورید، کلیدها را در جای خود نگه دارید. اگر آنها را بردارید، گیره‌ها به سمت پایین باز می‌شوند.


بدنه ضبط پژو پارس را از سوکت خارج کنید


استریو را از لبه بیرونی آن گرفته و مستقیماً به عقب بکشید. به حرکت دادن آن ادامه دهید تا از سوکت رادیو خارج شود. مواظب باشید پس از خارج کردن، آن را رها نکنید. پس از بیرون آوردن رادیو، آن را نکشید زیرا هنوز به برق وصل است.
ضبط پژو پارس را از برق بکشید
حداقل 2 شاخه در پشت ضبط خواهید دید. آنتن در سمت راست وجود دارد و تنها کاری که باید بکند، دوشاخه‌ها را بکشید. در سمت چپ، سیم‌های برق به یک گیره متصل هستند. گیره را فشار دهید تا آزاد شود، سپس سیم ها را بیرون بکشید. استریو اکنون کاملا آزاد است.


رفع بلاک شدن ضبط پژو پارس


برای رفع بلاکی سیستم استریو خطر از بین رفتن اطلاعات وجود دارد. این روش تمام تنظیمات را پاک و ضبط ماشین را به حالت پیش فرض کارخانه بر می‌گرداند.
در ابتدا خودرو را خاموش و کلیدها را از روی سوئیچ بردارید.
صفحه جلو ضبط ماشین را خارج کنید.
از یک جسم نوک تیز برای فشاردادن و رهاکردن دکمه RESET استفاده کنید.
روی صفحه، هر یک از دکمه‌ها را فشار دهید و رها کنید تا مطمئن شوید که هیچ کدام گیر نکرده باشند.
پایانه های فلزی پشت صفحه و جلوی ضبط ماشین را با یک سواب پنبه‌ای که کمی آغشته به الکل (غیر اشباع) باشد، تمیز کنید.
صفحه را مجدداً به قسمت جلوی استریو وصل کنید.
کلیدهای خودرو را در سوئیچ استارت قرار دهید و آن را در وضعیت روشن بگذارید.
حالت DEMO روی صفحه LCD نمایش داده می‌شود.
سعی کنید از دکمه های روی صفحه برای برنامه ریزی مجدد زمان استفاده کنید. اگر هنوز اتفاقی نیوفتاد با یک مکانیک ارتباط بگیرید.

تنظیمات ضبط پژو پارس ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار اختلال شوند. در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، بهتر است با کارشناسان مربوطه ارتباط بگیرید تا آنان شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

فروشگاه نمایندگی پایونیر، ارائه دهنده بهترین انواع محصولات ضبط و باند خودرو به صورت اورجینال

4 دیدگاه در “آموزش تنظیمات ضبط پژو پارس

 1. عباس گفت:

  سلام وخسته نباشی ماشین پژو پارس صفر گرفتم یه ماه نشد
  وقتی ماشین خاموش میشه ظبط دوباره کد میخواد

  1. حامد گفت:

   خاک تو سرشون،ماله من هم همنطوری هست،موقع استارت زدن باید بذاری اون چراغ اچار پشت امپر چشمکش قطع بشه بعد روشن کنی،موقع اسارت سری اینجوری میشه

  2. علی گفت:

   مال منم ایطوره همش رمز باید بزنیم اعصابم خورد کرده رم گذاشتم هربار که روشن میکنم باید رم رو خارج کنم بعد بزنم

 2. مهدی گفت:

  من پارس تیو فائو گرفتم کیفیت ضبطش اصلا خوب نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *