پخش‌ کننده ‌های خودروی Pioneer از جمله پرطرفدارترین و پیشرفته ‌ترین سیستم ‌های صوتی هستند که برای داشتن تجربه‌ عالی از موسیقی در خودرو طراحی شده ‌اند. این پخش ‌کننده‌ ها با امکانات متنوعی همچون ضبط صدا، پخش فایل ‌های صوتی از روی USB و بلوتوث، ورودی AUX و کنترل صوتی، توانسته ‌اند جایگاه ویژه ‌ای در بازار بدست آورند.
اما گاهی اوقات ممکن است با برداشتن سر باتری تنظیمات ضبط و دیگر تنظیمات صوتی به حالت پیش ‌فرض برگردند و نیاز داشته باشید آن ‌ها را دوباره تنظیم کنید. فرایند تنظیمات ممکن است در مدل های مختلف پخش‌ کننده Pioneer کمی متفاوت باشد. بهتر است قبل از انجام تنظیم پخش پایونیر، دفترچه راهنمای استفاده از پخش‌ کننده Pioneer خود را مطالعه کنید تا دقیق ‌ترین راهنمایی را برای ضبط، بعد از ریست تنظیمات ضبط پایونیر بدست آورید.

چطور ضبط پایونیر را بعد از برداشتن سر باتری تنظیم کنیم؟

چطور ضبط پایونیر را بعد از برداشتن سر باتری تنظیم کنیم؟

برای راه اندازی ضبط ماشین بعد از تعویض باتری، تنظیمات ضبط ممکن است به حالت پیش ‌فرض برگردد و تنظیمات شما از بین برود. برای تنظیم مجدد پخش‌کننده Pioneer و تنظیمات ضبط، می ‌توانید روش زیر را دنبال کنید:
روشن کردن پخش‌ کننده: ابتدا پخش‌ کننده را روشن کنید. معمولاً پخش‌کننده Pioneer با فشار دکمه روشن/خاموش روشن می‌ شود.
ورود به منوی تنظیمات: برخی پخش‌کننده‌ های Pioneer دکمه “Menu” یا “Settings” را دارند. با فشار دادن این دکمه، وارد منوی تنظیمات می ‌شوید.
گزینه “Audio Settings” یا “Sound Settings” : در منوی تنظیمات، به دنبال گزینه ‌ای به نام “Audio Settings” یا “Sound Settings” بگردید. با استفاده از دکمه ‌های موجود در پخش ‌کننده، به آن گزینه بروید و آن را انتخاب کنید.
تنظیمات ضبط: در منوی “Audio Settings” یا “Sound Settings”، به دنبال گزینه ‌های مربوط به تنظیمات ضبط بگردید. این گزینه‌ ها ممکن است شامل حالت ضبط، کیفیت ضبط، حساسیت میکروفن و سایر تنظیمات مرتبط با ضبط صدا باشند. با استفاده از دکمه‌ ها، تنظیمات مورد نظر را انتخاب و تغییر دهید.
ذخیره تنظیمات: پس از تغییر تنظیمات ضبط، به یک گزینه با عنوان “Save” یا “Apply” بروید. با فشار دادن این گزینه، تنظیمات جدید ضبط ذخیره می ‌شوند.
توجه داشته باشید که فرایند تنظیمات ممکن است در پخش‌ کننده Pioneer شما کمی متفاوت باشد. برای دقیق ‌ترین راهنما، به دفترچه راهنمای استفاده از پخش‌کننده Pioneer خود مراجعه کنید.

آموزش تنظیمات ضبط پایونیر با ساب ووفر

تنظیمات انواع ضبط پایونیر با ساب ووفر در مراحل زیر انجام می شود:
اتصال ساب ووفر: برای تنظیم ضبط پایونیر با ساب، ابتدا ساب ووفر را به پخش‌ کننده Pioneer متصل کنید. این اتصال معمولاً با کابل RCA صورت ‌می گیرد. یک طرف کابل را به خروجی ساب ووفر در پخش‌ کننده Pioneer و طرف دیگر را به ورودی ساب ووفر ماشین متصل کنید.
ورود به منوی تنظیمات: روی پخش‌ کننده Pioneer خود، دکمه “Menu” یا “Settings” را پیدا کنید و آن را فشار دهید. این دکمه معمولاً در قسمت جلویی پخش‌ کننده قرار دارد.
گزینه “Audio Settings” یا “Sound Settings” : در منوی تنظیمات، به دنبال گزینه‌ ای با عنوان “Audio Settings” یا “Sound Settings” بگردید. با استفاده از دکمه‌ های موجود در پخش ‌کننده، به این گزینه بروید و آن را انتخاب کنید.
تنظیمات ساب ووفر: در منوی “Audio Settings” یا “Sound Settings”، به دنبال گزینه ‌های مربوط به تنظیمات ساب ووفر بگردید. این گزینه‌ ها ممکن است شامل تنظیماتی مانند میزان قدرت ساب ووفر (باس)، تنظیمات بیس ضبط پایونیر، فرکانس ‌های تقسیم بندی و تنظیم باند ضبط پایونیر، و کنترل حجم ساب ووفر باشند. با استفاده از دکمه ‌ها، تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب کرده و تغییر دهید.
ذخیره تنظیمات: پس از انجام تغییرات مورد نظر در تنظیمات ساب ووفر، به یک گزینه با عنوان “Save” یا “Apply” بروید. با فشار دادن این گزینه، تنظیمات جدید ضبط ذخیره شده و پخش‌ کننده Pioneer آماده استفاده می‌ شود.
با انجام این مراحل، می ‌توانید تنظیمات ضبط Pioneer خود را با ساب ووفر تنظیم کنید و از تجربه‌ ی بهتری از صدا لذت ببرید.

تنظیمات ضبط پایونیر

منوی پخش کننده Pioneer به کاربر امکان می ‌دهد تنظیمات مختلفی را در اختیار داشته باشد و به طور کلی دارای ساختاری مرتب و کارآمدی است. در این منو، کاربر می ‌تواند به آسانی بین گزینه ‌ها و تنظیمات مختلف حرکت کند.
این منو معمولاً شامل مواردی مانند تنظیم حالت پخش (مانند تکرار یا تصادفی)، اکولایزر (برای تغییر تنظیمات صدا)، تنظیمات تصویری (مانند روشنایی و کنتراست)، تنظیم بالانس و فیدر (برای تعیین توازن صدا) و سایر گزینه‌ ها می ‌باشد. با استفاده از این منو، کاربر می ‌تواند تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب کرده و تجربه پخش موسیقی خود را به دلخواه تنظیم کند.

آموزش تنظیمات ضبط پایونیر با ساب ووفر

علت روشن نشدن ضبط ماشین بعد از تعویض باتری

علت روشن نشدن ضبط ماشین بعد از تعویض باتری ممکن است به دلایل زیر باشد:
کد امنیتی: بعضی از سیستم ‌های صوتی خودرو دارای کد امنیتی هستند که برای جلوگیری از سرقت ضبط فعال می ‌شوند. در صورتی که باتری خودرو قطع شود یا تغییر کند، ممکن است نیاز به وارد کردن کد امنیتی باشد تا ضبط فعال شود. در صورتی که کد را ندارید یا فراموش کرده‌ اید، بهتر است با نمایندگی یا سازنده ماشین تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
ریست تنظیمات سیستمی: ممکن است تعویض باتری باعث ریست تنظیمات سیستمی شود. در این صورت، شما باید تنظیمات ضبط را دوباره بررسی و تنظیم کنید. به عنوان مثال، برخی از سیستم ‌های صوتی خودرو تنظیمات را با فشار دادن یک دکمه خاص بر روی سیستم یا با استفاده از منوی تنظیمات بازنشانی می کنند. برای تنظيم كردن ضبط پايونير، لطفاً به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید تا روش ریست تنظیمات را بیابید.
مشکلات سیستمی: ممکن است مشکل فنی در سیستم صوتی خودرو وجود داشته باشد که با تعویض باتری آشکار شده است. در این صورت، بهتر است با نمایندگی یا مرکز خدمات فنی ماشین تماس بگیرید تا سیستم را بررسی و تعمیر کنند.

تنظیمات ضبط پایونیر با آمپلی فایر

تنظیم سطح صدا (Volume) : معمولاً در پخش کننده Pioneer و آمپلی ‌فایر پایونیر، دکمه ‌های “Volume Up” و “Volume Down” برای تنظیم سطح صدا استفاده می ‌شوند. با استفاده از این دکمه‌ ها، می ‌توانید صدای پخش را به طور عمومی تنظیم کنید.
تنظیم بیس و تریبل (Bass and Treble) : برخی از پخش کننده ‌های Pioneer و آمپلی ‌فایر قابلیت تنظیم بیس و تریبل را دارند. این تنظیمات به شما اجازه می‌ دهند تا صدای بیس و صدای تریبل را تنظیم و با توجه به سلیقه خود، تعادل صدای مورد نظر را برقرار کنید.
تنظیم حالت صوتی (Sound Mode) : در برخی از پخش کننده ‌های Pioneer، حالت‌ های صوتی مختلفی مانند “Music”، “Movie”، “Speech” وجود دارند. این حالت‌ ها به شما امکان می‌ دهند صدا را براساس نوع محتوا یا استفاده مورد نظرتان بهینه سازی کنید.
تنظیمات میکسر (Mixer Settings) : برخی پخش کننده ‌های Pioneer و آمپلی ‌فایر دارای تنظیمات میکسر هستند که به شما امکان می ‌دهند ورودی ‌های صوتی مختلف را تنظیم کنید. می ‌توانید سطح و تعادل صدا را بین ورودی ‌های مختلف مانند رادیو، CD، AUX و غیره تنظیم کنید.
تنظیم خروجی صوتی (Audio Output Settings) : اگر آمپلی ‌فایر شما چندین خروجی صوتی دارد، می‌ توانید تنظیماتی مانند تعادل صدا بین کانال‌ ها، تنظیم حجم هر کانال و تنظیمات مربوط به سیستم صوتی خود را تغییر دهید.
تنظیمات تصویری (Video Settings) : اگر پخش کننده Pioneer شما قابلیت پخش ویدئو را دارد، ممکن است دارای تنظیمات تصویری نیز باشد. این تنظیمات شامل کنتراست، روشنایی، وضوح و دیگر پارامترهای مربوط به تصویر است.
لطفاً توجه داشته باشید که تنظیمات دقیق و رابط کاربری بین پخش کننده Pioneer و آمپلی ‌فایر ممکن است در مل های مختلف، متفاوت باشد. بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه ‌های خود را مطالعه کنید یا با پشتیبانی Pioneer یا فروشنده محصول تماس بگیرید تا راهنمایی دقیق ‌تری دریافت کنید.

تنظیمات ضبط پایونیر 7250

برای دسترسی به تنظیمات پخش پایونیر، باید به منوی دستگاه پخش کننده Pioneer 7250 بروید. این عملکرد معمولاً با فشردن “Menu” در ریموت کنترل یا دستگاه صورت می ‌گیرد.
با استفاده از کلیدهای جهت‌ دهی، می ‌توانید در منوی دستگاه جابجا شوید. برخی از دکمه ‌های معمول شامل “Up”، “Down”، “Left” و “Right” هستند.
هنگامی که به قسمت مناسب در منو رسیدید، با فشردن دکمه “Enter” یا “OK”، می ‌توانید وارد زیرمنوها و تنظیمات ضبط شوید. این تنظیمات شامل حساسیت میکروفون، حالت ضبط صدا، فرمت ضبط مانند MP3 یا WAV، کیفیت ضبط و موارد دیگر است.
بعد از انجام تغییرات مورد نظر، تنظیمات را ذخیره کنید.

تنظیمات ضبط پایونیر 1050

تنظیمات تقویت صدا (Sound Enhancement) : با استفاده از این تنظیمات، می ‌توانید ویژگی ‌های صدای پخش را بهبود بخشید. این شامل تنظیماتی مانند اکولایزر است که به شما امکان می ‌دهد تنظیمات پیش ‌فرض یا سفارشی را انتخاب کنید. همچنین ممکن است دارای تنظیماتی مانند Bass Boost و Loudness باشد.
تنظیمات رادیو (Radio Settings) : این تنظیمات به شما اجازه می ‌دهند تنظیم و استفاده از رادیو FM/AM دستگاه را تغییر دهید. شامل تنظیماتی مانند اسکن اتوماتیک، ذخیره و بازیابی ایستگاه ‌ها، تنظیم فرکانس مورد نظر و نمایش اطلاعات سیستم اطلاعات رادیویی می ‌شود.
تنظیمات aux ضبط پایونیر قدیمی 1050 : این تنظیمات مربوط به پخش موسیقی از منابعی مانند CD، USB و AUX است. شامل تنظیماتی مانند تنظیمات تکرار، تصادفی و پوشه ‌بندی پخش، نمایش اطلاعات آهنگ (مانند عنوان، هنرمند و آلبوم) و مدیریت لیست پخش می ‌شود.
تنظیمات صدا و تصویر (Audio/Video Settings) : این تنظیمات شامل تنظیماتی مانند تنظیم سطح صدا، بیس و تریبل، تعادل کانال ‌ها، تنظیمات تصویری (مانند روشنایی و کنتراست) و تنظیمات دیگر صدا و تصویر می ‌شود.
تنظیمات سیستم (System Settings) : این تنظیمات مربوط به تنظیمات عمومی دستگاه و رابط کاربری آن است. ممکن است شامل تنظیمات زبان، تاریخ، تنظیم ساعت ضبط پایونیر، قفل کودک (Child Lock) و سایر تنظیمات مربوط به سیستم باشد.

تنظیم ضبط پایونیر 7650

تنظیمات اکولایزر: این تنظیمات به شما امکان می ‌دهند تنظیم فرکانس ‌های صوتی (مانند بیس، تریبل و مید رنج) را به دلخواهتان تغییر دهید. شما می ‌توانید از تنظیمات پیش ‌فرض یا تنظیمات سفارشی استفاده کرده تا صدای مورد علاقه خود را ایجاد کنید.
تنظیم بالانس و فیدر: این تنظیمات به شما اجازه می ‌دهند توازن و توزیع صدا بین بلندگوهای مختلف را تنظیم کنید. با تنظیم بالانس، می ‌توانید توازن صدای چپ و راست را تنظیم کرده و با تنظیم فیدر، میزان صدای جلو و عقب را تنظیم می‌ کنید.
تنظیمات پیش ‌فرض و تنظیمات پخش: شما می ‌توانید تنظیمات پیش ‌فرض را برای پخش موسیقی از منابع مختلف (مانند CD، USB یا رادیو) تنظیم کنید. این تنظیمات شامل تکرار، تصادفی، تنظیم حالت پخش و سایر گزینه ‌های مربوط به پخش موسیقی می ‌شوند.
تنظیمات صفحه نمایش ضبط پایونیر : این تنظیمات شامل تنظیماتی مانند روشنایی، تغییر رنگ ضبط پایونیر، کنتراست و تنظیمات تصویری دیگر است. شما می ‌توانید تنظیمات صوتی و تصویری را براساس ترجیحات خود تغییر دهید تا تجربه پخش بهتری داشته باشید.

تنظیمات ضبط پایونیر 4050

برای تنظیم ضبط پایونیر قدیمی نیز مانند سایر مدل هایی که توضیح داده شد می توانید از طریق منوی تنظیمات، تمامی قسمت های مختلف پخش کننده را تنظیم کنید. یکی از تنظیمات مهم ضبط پایونیر 4050 قدیمی، اکولایزر است. این تنظیم به شما امکان می‌ دهد فرکانس ‌های صوتی را تنظیم کرده و تنظیمات بیس (باس)، تریبل (تیز) و میدرنج (میانه) را به دلخواهتان تغییر دهید. همچنین، تنظیمات پخش نیز برای شما در دسترس است. این شامل تنظیم حالت پخش مانند تکرار (Repeat)، تصادفی (Shuffle) و حالت پخش خودکار (Auto Play) است که می ‌توانید آن ‌ها را بسته به نیاز خود تنظیم کنید. تنظیمات ضبط پایونیر 5050 قدیمی نیز به همین صورت انجام می پذیرد.

تنظیمات بالانس و فیدر نیز معمولاً در این پخش‌کننده‌ ها وجود دارد. با استفاده از تنظیم بالانس، شما می‌ توانید توازن صدای چپ و راست را تنظیم کنید و با تنظیم فیدر، توازن صدای جلو و عقب را تغییر دهید.

پخش صوتی خودرو دارای تنظیمات متنوعی برای بهبود کیفیت صدا و تجربه پخش موسیقی است. این تنظیمات شامل اکولایزر، بالانس، فیدر، حالت پخش، تنظیمات صدا و تصویر می ‌شوند. اکولایزر به کاربر اجازه می ‌دهد بیس، تریبل و مید رنج را تنظیم کند. تنظیم بالانس کنترلی بر روی توازن صدای چپ و راست فراهم می ‌کند و تنظیم فیدر امکان تعیین توازن صدای جلو و عقب را به کاربر می ‌دهد. همچنین، تنظیمات پخش شامل تکرار، تصادفی و حالت پخش خودکار می ‌باشند. کنترل روشنایی و کنتراست صفحه نمایش، تنظیمات رنگ و سایر گزینه ‌های صوتی و تصویری نیز در اختیار کاربر قرار دارند. برای استفاده بهینه از پخش‌ کننده Pioneer، می ‌توانید به دفترچه راهنمای این محصول مراجعه کنید. اگر قصد خرید انواع ضبط و باند اورجینال پایونیر را دارید.، می توانید با مراجعه به فروشگاه نمایندگی پایونیر، انواع این محصولات را با قیمت مناسب به همراه گارانتی 12 ماهه مشاهده و خریداری نمایید

1 دیدگاه در “نحوه تنظیمات ضبط پایونیر بعد از برداشتن سر باتری

  1. علیرضا آقاجانی گفت:

    سلام
    ضمن تشکر از اطلاعات مفیدتون،من فرکانس شبکه های مختلف رادیو را تنظیم میکنم ولی بعد از خاموش کردن ماشین از حافظه پاک میشن .چطور میتونم دائمی ذخیره کنم؟
    پخش ماشینم پایونیر قدیمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *