نخواندن فلش در ضبط یکی از مشکلات مربوط به ضبط خودرو است که می تواند حسابی کام ما را تلخ کند. زیرا اکثر ما دوست داریم در هنگام رانندگی به موسیقی های مورد علاقه خود گوش کنیم. بخش مهمی از لذت رانندگی، گوش دادن به آهنگ و حتی همخوانی با آن است. حالا تصور کنید که تمام آهنگ های مورد علاقه خود را در فلش ریخته اید و بعد از قرار دادن فلش در ضبط متوجه می شوید که فلش در ضبط ماشین شما خوانده نمی شود. بی شک آن لحظه ناراحت یا عصبانی می شوید.
آشنایی با دلایل خوانده نشدن فلش در ضبط ماشین به شما کمک می کند تا بتوانید مشکل را ریشه یابی کرده و در اسرع وقت اقدام به رفع آن نمایید. در این نوشته تصمیم داریم تا مهم ترین دلایل پخش نشدن فلش در ضبط خودرو و راهکار حل این مشکلات را بیان و بررسی کنیم. بنابراین در صورتی که شما هم از طرفداران گوش دادن به موسیقی در حین رانندگی هستید، پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه نمایید تا در صورت بروز این مشکل بتوانید آن را برطرف کنید.


علت نخواندن فلش در ماشین

دلایل مختلفی می تواند دلیل نخواندن فلش در ضبط ماشین باشد. وقتی با این مشکل در خودرو روبرو شدید، اولین کاری که باید بکنید این است که تعیین کنید مشکل از فلش است یا ضبط خودرو. برای این منظور می توانید فلش دیگری را امتحان کنید، اگر ضبط قادر به خواندن فلش دوم باشد تا حدودی مطمئن می شوید که مشکل از فلش بوده است و ضبط خودرو مشکلی ندارد.
به طور کلی دلایل مختلفی که سبب خوانده نشدن فلش در انواع ضبط ماشین می شوند شامل خرابی فنی ضبط و یا مشکلاتی مربوط به فلش یا فرمت آهنگ ها و غیره است. اگر مطمئن شدید که ضبط خودروی شما دارای مشکلات فنی است، برای رفع این مشکلات باید به تعمیرکار با تجربه ای که به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می کند مراجعه کنید.


بررسی 12 علت نخواندن فلش در ضبط خودرو و راهکار حل مشکل

در این قسمت از این نوشته می خواهیم 12 دلیل نخواندن فلش در ضبط را بیان کرده و راه حل رفع این مشکلات را نیز آموزش دهیم. می توانید شرایط ضبط و فلش خود را با این عوامل مقایسه کرده و مشکل موجود را ریشه یابی نمایید.


عدم تنظیم مناسب ضبط خودرو

بیشتر بخوانید: مقایسه ضبط 9450 با 9650

یکی از عواملی که ممکن است دلیل خوانده نشدن فلش در ضبط خودرو باشد، تنظیم نبودن ضبط است. برای تنظیم کردن ضبط خودرو حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. همچنین می توانید از نصاب یا تعمیرکار ضبط خودرو در این زمینه کمک بگیرید.


فرمت فلش برای ضبط ماشین

هنگامی که می خواهید آهنگی را دانلود کرده و در فلش ذخیره کنید، باید به فرمت قابل پخش در ضبط ماشین توجه داشته باشید. فرمت قابل پخش در ضبط خودرو معمولا فرمت MP3 است و اگر فایل های موسیقی موجود در فلش شما با فرمت دیگری ذخیره شده باشند، ضبط نمی تواند آن ها را بخواند.
اگر فرمت آهنگ های شما MP3 است و مطمئن هستید ضبط و فلش مشکلی ندارند اما باز هم فلش خوانده نمی شود، این احتمال وجود دارد که آهنگ ها را در پوشه ذخیره کرده باشید و ضبط شما قادر به خواندن پوشه نباشد. پس حتما دقت داشته باشید که آهنگ ها را با فرمت MP3 و بدون پوشه در فلش ذخیره کنید. در ضمن بهتر است در یک فلش تعداد زیادی آهنگ را ذخیره نکنید.


تغییر فرمت فلش برای ضبط ماشین

بهتر است قبل از اینکه در فلش آهنگ ذخیره کنید، آن را فرمت کرده و روی فرمت FAT یا NTFS قرار دهید. فلش با فرمت NTFS در برخی از ضبط ها خصوصا ضبط های قدیمی قابل پخش نیست. اما اگر فرمت فلش شما FAT است، بدون مشکل در بیشتر ضبط ها قابل پخش خواهد بود.
تغییر دادن فرمت فلش قابل پخش در ضبط ماشین بسیار ساده است. برای این کار کافی است تا فلش را در کامپیوتر قرار داده و بعد از کلیک راست کردن و انتخاب گزینه فرمت، گزینه FILE SYSTEM را روی FAT قرار دهید.


خراب بودن سوکت یو اس بی ضبط

یکی دیگر از دلایل نخواندن فلش در ضبط مربوط به خرابی سوکت یو اس بی ضبط است. گاهی خراب بودن سوکت را از تغییر ظاهر آن متوجه خواهید شد. اگر نیاز به تعویض سوکت یو اس بی ضبط است باید این کار را به تعمیرکار این زمینه محول کنید.


آپدیت سیستم ضبط ماشین

محصولات برندهای مطرح معمولا بعد از مدتی نیاز به آپدیت نرم افزاری دارند. ممکن است دلیل خوانده نشدن فلش در ضبط خودروی شما همین آپدیت نکردن به موقع ضبط خودرو باشد. برای آپدیت کردن نرم افزاری ضبط خودرو بهتر است نزد متخصص این کار بروید.


مشکل در کابل

اگر برای متصل کردن فلش خود به ضبط از کابل مبدل استفاده کرده اید و ضبط، فلش شما را نمی خواند، ممکن است مشکل از کابل باشد. در این مواقع باید اول فلش دیگری را در ضبط خودروی خود امتحان کنید تا از سالم بودن فلش و ضبط مطمئن شوید. اگر مشکل از کابل باشد به راحتی با عوض کردن کابل مبدل می توانید از آهنگ های مورد علاقه خود لذت ببرید.


حجم فلش

بعضی مواقع ممکن است تنها علت خوانده نشدن فلش در ضبط ماشین، بالا بودن حجم فلش باشد. بعضی از ضبط ها انواع فلش ها با حجم های مختلف را بدون هیچ مشکلی پخش می کنند اما بعضی از ضبط ها فقط می توانند فلش هایی با حجم پایین را پخش کنند.
بنابراین اگر مطمئن بودید که ضبط و فلش هر دو سالم هستند بهتر است فلشی با حجم پایین تر را در ضبط امتحان کنید.


برند فلش

بعضی از ضبط ها نمی توانند هر نوع فلشی را بخوانند. شاید برایتان جالب باشد که بعضی از ضبط ها به برند فلش نیز حساس هستند و ممکن است برند فلش شما علت کار نکردن فلش روی ضبط ماشین باشد. به همین خاطر نیز بهتر است هرگاه با مشکل نخواندن فلش در ضبط مواجه شدید، ابتدا فلش دیگری را در ضبط امتحان کنید.


نام آهنگ ها

برخی مواقع موضوعی بسیار ساده و پیش پا افتاده می تواند علت پخش نشدن فلش در ضبط ماشین شود. برای مثال اگر آهنگ های موجود در فلش را با نام فارسی ذخیره کرده اید، احتمال پخش نشدن آن ها بسیار زیاد است. همچنین وجود برخی از کارکترها در نام آهنگ نیز می تواند دلیل پخش نشدن فلش باشد.
به همین دلیل یکی از راهکارهایی که در هنگام بررسی و رفع مشکل نخواندن فلش در ضبط باید انجام دهید، تغییر نام آهنگ ها است که برای انجام سریع تر و راحت تر این کار می توانید از نرم افزار mp3tag استفاده کنید.


ویروسی بودن فلش

ممکن است فلش شما ویروسی باشد و به خاطر همین ضبط قادر به شناسایی فایل های آن نباشد. برای حل این مشکل باید فلش را به کامپیوتر متصل کرده و اسکن کنید. البته دقت داشته باشید که آنتی ویروس کامپیوتر آپدیت باشد.


نوع فلش

فلش ها در دو نوع کلی A و B هستند. انتهای فلش های نوع A صاف و انتهای فلش های نوع B گرد هستند. برخی از ضبط ها نمی توانند هر دو نوع فلش را بخوانند اما برخی از ضبط ها نیز هر دو نوع را شناسایی و پخش می کنند. برای اطلاع از این موضوع باید دفترچه راهنما و مشخصات ضبط خود را با دقت مطالعه کنید.


خراب بودن فلش

گاهی مشکل نخواندن فلش در ضبط ماشین تنها به دلیل خراب بودن فلش است. ممکن است یکی از قطعات فلش خراب باشد و به همین دلیل نیز فلش قابل پخش نباشد.

در این نوشته به بیان و بررسی علت نخواندن فلش در ضبط ماشین پرداختیم. همان طور که توضیح دادیم دلایل مختلفی ممکن است باعث شوند علت نخواندن ضبط ماشین باشند. تعدادی از این دلایل مربوط به ضبط خودرو و تعدادی از این دلایل نیز مربوط به فلش مموری می باشد. بهتر است ابتدا مطمئن شوید که مشکل از فلش است یا ضبط و بعد علت مشکل را شناسایی و برای رفع آن اقدام کنید. با بررسی مواردی که در این نوشته بیان و بررسی شد می توانید در جهت رفع مشکل عدم پخش فلش در ضبط خودرو اقدام کنید. همچنین اگر قصد خرید محصولی در دسته پخش صوتی خودرو دارید، می توانید انواع این محصولات را در فروشگاه نمایندگی پایونیر مشاهده و مقایسه، ودر صورت انتخاب، آن را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *